Aleyna Apart Otel

Sarımsaklı ve Aleyna Apart Otel

Ayvalık’ın, Küçükköy beldesine bağlı olan Sarımsaklı, mavi bayraklı plajları sayesinde Kuzey Ege Bölgesi’nin en ünlü alanlarından biri haline gelmiş durumda. Hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi gösterdiği belde, her yıl yaz sezonu boyunca en yoğun dönemini geçiriyor. 

İnce kumlu plajların, berrak Ege Denizi'yle buluştuğu tatil beldesine Ayvalık'tan özel araç, taksi ve dolmuş seçenekleriyle kısa sürede ulaşmak mümkün. Eskiden Rum evlerinin yapımında kullanılan sarımsak taşının çıkarıldığı bölge olduğundan Sarımsaklı ismini alan belde, aynı zamanda insan sağlığı için en yararlı kumlara ev sahipliği yapıyor. 

Kafelerin, yazlıkların ve otellerin bir araya toplandığı Sarımsaklı’nın merkezinde bulunan Aleyna Apart Otel, plaja birkaç adım uzaklıkta. Plaj kadar otogara da yakın olan apart, merkezi bir noktada uygun fiyatlarla tatil yapmak isteyenler için ideal. Eşyalı mutfakları sayesinde dilediğiniz yemeği yapabileceğiniz Aleyna Apart, aynı zamanda marketlere ve restoranlara da oldukça yakın konumda. 

Sarımsaklı'da serinlemek ve güneşlenmekle beraber Ayvalık'ın merkezinde tüplü/tüpsüz dalış yapabilir, Cunda'da Girit Mutfağı'na özgü lezzetleri tadıp, tarihi taş sokakları ve evleri gezebilir, Şeytan Sofrası'nda büyüleyici gün batımına tanıklık edebilirsiniz.